پنج‌شنبه, 29 مهر 1400
  • ساعت : ۸:۲۶:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ 
  • کد خبر : ۷۱۳۱
ساخت پمپ فشار قوی سیستم روغن كاری توربین تاسیسات تقویت فشار گاز
سرپرست منطقه دو عملیات انتقال گاز از خودکفائی در ساخت پمپ فشار قوی سیستم روغن کاری توربین زیمنس با هزینه ای حدود 30 درصد قیمت نمونه خارجی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، مجید مصدقی، سرپرست منطقه دو عملیات با اعلام اینکه این اقدام با تکیه بر دانش و توان شرکت های داخلی انجام شده است، گفت: با خودکفایی در ساخت این تجهیز حیاتی و با هزینه ای حدود 30 درصد قیمت نمونه خارجی، علاوه بر تامین قطعات یدکی بحرانی توربین، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می شود.
مصدقی ادامه داد: به منظور استفاده حداکثری از توان و ظرفیت شرکت های داخلی در راستای برطرف نمودن محدودیت های تهیه قطعات مورد نیاز تجهیزات شرکت انتقال گاز ایران که دارای نمونه داخلی نبوده و نیازمند خرید خارج از کشور بودند، ساخت پمپ فشار قوی سیستم روغن کاری توربین زیمنس در دستور کار کمیته خود کفایی منطقه دو قرار گرفت.
وی افزود: این پمپ از تجهیزات بسیار حیاتی در سیستم روغن کاری توربین زیمنس است که علاوه بر وظیفه روانکاری، نقش بسیار مهمی نیز در خنک کاری بیرینگ شماره دو که نزدیک به محفظه احتراق می باشد، ایفا می کند.
مصدقی خاطر نشان کرد: پمپ های نوع پیچی ( Screw) به دلیل فواصل بسیار کم میان قطعات ثابت و دوار و انطباقات میلیمتری، ساختار پیچیده ای دارند، ساخت این پمپ نشان از توانمندی شرکت های داخلی دارد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0